Yükleniyor..
Menü

Pasif İçicilikten Kurtaran Elektronik Sigara

Gerçek sigara kullanıyormuş hissi uyandıran elektronik sigaralar son teknoloji ile gerçek sigara ebatlarında, boyutlarında üretilmektedir. Gerçek sigaraların içeriğinde bulunan kanserojen maddelerde elektronik sigaralarda yer almamaktadır. Kullanıcılara ve çevredeki insanlara külleri ve kötü kokusu ile zarar vermemektedir. Elektronik sigara likit olmadan kullanılmayan bir cihazdır. Sadece gerçek sigara içen kullanıcılar düşünülerek tasarlanmış olup gerçek sigara isteği de uyandırmaz. İçeriğinde belirli oranlarda nikotin bulunmaktadır.

Çevreye Zarar Vermeyen Elektronik Sigaralar

Sıfır nikotine sahip likit seçenekleri de bulunmaktadır. Ucunda ateş şeklinde sahte ışık yanması da görsel olarak gerçek sigaraya benzemesini sağlamaktadır. Duman çıkma özelliği ise likitin ısınarak yoğun su buharı vermesi ile gerçekleşmektedir. Sigara gibi elde tutulması da gerçek görünüm elde etmesinde etkilidir. Elektronik sigara likit dolumları yapılabilir ya da yeni likit alınarak gerçek sigaraya benzeyen cihaza takılabilir. Gerçek sigarada zararlı maddeler oldukça çok iken elektronik sigara türlerinde bu gibi olumsuz özellikler bulunmamaktadır. Sigara içerisinde bulunan nikotin seviyesinin ise başlangıçta yüksek olması sonraki aşamalarda gitgide azaltılması önerilmektedir.

Elektronik Sigaraların Genel Özellikleri

Kendi nikotin seviyesini belirlemeye imkan veren elektronik sigaralar sağlığa zararlı maddelerin kullanımını da engellemektedir. Elektronik sigara kullanımına devam edildiği takdirde sıfır nikotinli likit kullanılması sigara alışkanlığının kendiliğinden yok olmasını sağlayacaktır. Sigara bağımlıların bir anda bırakması kolay olmayıp zamanla bırakmaları mümkündür. Gerçek sigaraya olan benzerliği ise kullanıcıların psikolojik olarak gerçek sigara içiyor gibi hissetmeleri için tasarlanmış durumdadır. Elektronik sigaradan her nefes alındığında ağza gelen duman sayesinde gerçek sigara deneyimi yaşanmaktadır.

Kendi Nikotin Seviyenizi Ayarlamaya İmkan Veren Sigaralar

 Ayarlanabilen nikotin seviyesi de sigaranın bağımlılığından gün geçtikçe kurtarmaktadır. El alışkanlığına son vererek elde tutulan cihaz bağımlılığı da zamanla gidermektedir. Kokusuz olup çevreye zarar vermemesi de bulundurduğu özelliklerden biridir. Elektronik sigara likit özelliklerine bakıldığında bitkisel içerikli, çiçek kokulu, meyve aromalı gibi seçeneklerinin olduğunu görebiliriz. Elektronik sigarada tat bulunup çevreye pasif içicilik vermemektedir. Sigarayı taklit ettiği için iyi bir bırakma yöntemi olarak tercih edilmektedir. 

Ek Resimler

Bu içerik 15.01.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 1348 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler