Yükleniyor..
Menü

Elektronik Sigara Sıkça Sorulan Sorular

Yorumları oku (25)
Elektronik Sigara Soru

ELEKTRONİK SİGARA NEDİR?

Elektronik sigara, geleneksel sigara hissini yeniden üretir. Temel olarak bir batarya sistemi ve bir atomizerden oluşur. Atomizer içerisine konulan aromalı sıvıları ısı sayesinde buhar haline dönüştürür. Atomizer ısı üretmek için ihtiyacı olan enerjiyi bataryadan sağlamaktadır. Nefes çekme sırasında hava ile karışan ve buhar haline dönüşen e-likit, geleneksel sigaradakine benzer bir duman üretir.
Küçük, orta ve büyük çaptaki kullanıcılar için basit ve ulaşılabilir tüm kitleri öneriyoruz. Kullanmak için yalnızca içerisine seçtiğiniz e-likiti eklemelisiniz.
Bu elektronik sigara rehberinde elektronik sigara hakkında dikkate almanız gereken her şeyi ve avantajlarını sizin için listeleyeceğiz.
Resim
 
Elektronik Sigara Soru

ELEKTRONİK SİGARANIN AVANTAJLARI NELERDİR?

Ateşleme süreci geleneksel sigaradaki gibi değildir, bu sebeple zift, katran gibi zararlı maddeler oluşmaz. Tercihinize göre uygun bir nikotin dozajı ile birlikte damak tadınıza göre aromalandırılmış bir e-likit kullanabilirsiniz.
Oldukça ekonomiktir: Sigara için kullandığınız bütçede en az 5 kat tasarruf edeceksiniz.
Kül tablalarını, çakmakları, rahatsız edici tütün kokularını unutun.
Geleneksel bir sigaradan aldığınız hissi elektronik sigaradan da alabilirsiniz.
Elektronik Sigara Soru

HANGİ ELEKTRONİK SİGARAYI SEÇMEM GEREKTİĞİNİ NASIL ANLAYACAĞIM?Elektronik sigaraya geçiş yapıldığında, birçok seçenekten hangisinin seçilmesi gerektiği konusu kullanıcıların daima aklındadır. Elektronik sigara piyasasında geniş bir ürün yelpazesi vardır. Bu elektronik sigara rehberi ile hangi elektronik sigarayı seçmeniz gerektiği konusunda işinizi kolaylaştıracağız.

1. BAŞLAMAK İÇİN HANGİ MODELDEN UZAK DURMALIYIM ?
Sigara kullanmayı bıraktıktan sonraki ilk refleks, sigarayı kendisine benzeyen (aynı formda, aynı boyutta) bir elektronik cihaz ile değiştirmek olabilir.

Bu refleksten tamamen kaçınılmalıdır. Elektronik ikameler, geleneksel sigara biçimine sahip ilk jenerasyondur. Bu sigaraya benzeyen cihazlar aynı buharı üretir, yeterli miktarda bir nikotin getirir, kısıtlı batarya seçenekleri ile birlikte boğazda bıraktığı hisler neredeyse hepsinde aynıdır. Aynı şekilde, aroma seçenekleri de sınırlıdır. Dahası, geleneksel sigara benzeri elektronik sigaralar bırakmanız için uygun değildir. Ancak, sigara içmeyi bırakmanıza olanak sağlamasa bile bu davranış fikrini unutmamalısınız, diğer modelleri daha etkili keşfetmek için başlangıç olarak kullanılabilir.

2.YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN HANGİ ELEKTRONİK SİGARA
Şimdi hangi modelden uzak durmamız gerektiğini biliyoruz, peki hangi elektronik sigara ile başlamalıyız?

Şarj edilebilir elektronik sigara modeli ile başlamak tercih edilebilir. Şarj edilebilir elektronik sigaralar, buharlaştırma sistemini oluşturan atomizer haznesi (bu hazne e-likit ile doldurulur) ve bu haznedeki e-likiti ısıtıp buharlaştıracak olan bataryadan oluşur.

Atomizerin kullanımı, kullanıcıya geleneksel sigaradakine benzer bir boğaza vuruş sağlar. Bu atomizerler çok sayıda e-likit ile birlikte kullanılabilir ve e-likit haznelerinin cihazdan cihaza değişen belli bir kapasiteleri vardır. Atomizerlerin son jenerasyonları hava girişini ayarlayabileceğiniz hava akımı halkalarına ve likit dolum sistemlerine sahiptir.

YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN HANGİ ELEKTRONİK SİGARA

Yüksek otonomiye ve güce sahip bataryalar, uzun süreli bir nikotin etkinliği ile birlikte sigaranın verdiği hissi yeniden üretir ve size sunar. Elektronik sigaranızı uzun süre kullanabilmeniz için Pass Through fonksiyonuna sahiptir. Bununla birlikte, box formatındaki bataryalar için şarj süresi çok daha kısadır. Günümüzde diğerlerine kıyasla daha popüler olan box mod formatındaki bataryalar kompakt boyutları ile birlikte pratik bir kullanıma sahiptir ve tecrübeli kullanıcılar için önerilir.

3. HANGİ ELEKTRONİK SİGARAYI SEÇECEĞİMİ ANLAMAK İÇİN HANGİ KRİTERLERE DİKKAT ETMELİYİM?
İlk kez kullanmak için hangi elektronik sigarayı seçmemiz gerektiğini araştırma süreci biraz karışık gelebilir. Sigarayı bırakmak için elektronik sigara kullanmaya karar verenler piyasadaki elektronik sigara seçeneklerinin arasında kaybolabilir.

Sizin için burada hızlı bir Elektronik Sigara Rehberi var.

Sizin için iyi bir tercih olacak elektronik sigaranın şarj etmeye gerek kalmadan size bir gün boyunca iyi bir performans sağlaması, basit bir kullanımı olması ve iyi bir tat ile birlikte geleneksel sigarada aldığınız boğazdaki vuruşu getirmesi gerekir.

Piyasadaki modeller arasından doğru elektronik sigarayı bulmak için, sigara kullanırken ait olduğunuz profili ve amacınızı belirlemeniz gerekir.

Kullanım Profiliniz:
• Ara Sıra Sigara Kullanan: Günde yaklaşık olarak 10 adet sigara içiyorsanız ve sigaraya bağımlı hissetmiyorsanız bu gruptasınız demektir.
• Orta Derecede Sigara Kullanan: Günde düzenli olarak 10-20 adet arasında sigara içiyorsanız, sigaraya bağımlı olmakla beraber yokluğuna birkaç saat dayanabiliyorsanız bu gruptasınız.
• Yoğun Olarak Sigara Kullanan: Günde 20’den fazla sigara içiyorsanız, ağzınızda sürekli sigara varsa ve sigarasız bir gün hayal edemiyorsanız bu gruptasınız.
• Eğer sigara içmiyorsanız, elektronik sigaraya başlamamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Hedefiniz:
• Sigarayı tamamen elektronik sigara ile değiştirin, aldığınız keyfi ve zevki koruyun
• Eğer ayarlamalar ile uğraşmak istemiyorsanız mümkün olduğunca basit olan bir cihaz bulabilirsiniz
• Eğer ayarlamalar sizi rahatsız etmiyorsa, cihazınızı iyileştirebilir ve farklı e-sigara stilleri keşfedebilirsiniz.
• Sigarayı tamamen bırakın, elektronik sigara yalnızca bir geçiş değildir. Sigara tüketiminizi azaltabilirsiniz, elektronik sigara zorluk yaşadığınız anlarda size yardımcı olacak.
• Sigara tüketiminizi azaltın.
• Bütçenizde oluşan tasarrufun farkına varın.

4. E-LİKİDİNİZİ VE NİKOTİN ORANINIZI BELİRLEYİN
Sizi tatmin edecek miktarda nikotin oranına sahip bir e-likit tüketmeniz, sigaradan elektronik sigaraya geçiş yapmanız konusunda size yardımcı olur. Yani likit seçiminiz de elektronik sigara seçiminiz kadar önemlidir. Sigaranın eksikliğinden kaynaklanan hissin üstesinden gelmek için yeterli dozajda bir nikotin gereklidir.

E-LİKİDİNİZİ VE NİKOTİN ORANINIZI BELİRLEYİN

Nikotin oranı yalnızca bağımlılığınıza bağlı değildir, bunun yanında kullandığınız cihaz ile ilgilidir. Performansı yüksek bir cihaz, her çekişte size daha fazla nikotin getirir.

5. ELEKTRONİK SİGARA BAŞLAYANLARA TAVSİYELER
• İyi başlamak için, şarj sıkıntısı yaşamadan gün boyu kullanabileceğiniz bir elektronik sigara seçmelisiniz.
• Sigaranın eksikliğini kapatmak için yeterli nikotin oranına sahip bir e-likit gerekir.
• Sigaradan aldığınız tadın aynısını beklemeyin, sigara ve elektronik sigaranın verdiği hisler mukayese edilebilir. Ancak doğru nikotin seviyesinde bir e-likit kullanırsanız aradığınız keyfi bulacaksınız.
• Sigara ile elektronik sigara, kullanıcının yaptığı çekiş açısından farklıdır. Sigarada yapılan kısa ve yoğun bir çekişin tersine, elektronik sigarada çekiş daha uzun (3-4 saniye) ve daha yumuşak olmalıdır. Elektronik sigarada çekiş yaparken batarya üzerinde bulunan ateşleme butonuna basmanız gerekir.
• Her zaman yedek coilinizin olmasını öneriyoruz. Bu kısım, elektronik sigaranın düzenli olarak değiştirilmesi gereken parçasıdır. Coilin ömrü bittiğinde, çekiş yaparken aldığınız hissin kalitesi azalır.
• Yeni coilin takılması ile birlikte, hazneye likit doldurduktan sonra ateşleme tuşuna basmadan 5-10dk dakika beklemek gerekir. Bu sayede yanık bir tat alma olasılığınız ortadan kalkar.
• İlk birkaç gün içerisinde elektronik sigarayı çok yoğun olarak kullandığınızı düşündüyseniz kendinizi suçlu hissetmeyin, bu size nikotini getiren elektronik sigaranın düşük etkinliğinden dolayı kaynaklanır.
Nikotin konusunda sıkıntı yaşamamanız için, nikotin alım seviyenizi hızlıca düşürmeye çalışmayın.
• Aldığınız keyif elektronik sigara kullanımında en önemli faktördür, farklı e-likitler kullanmaktan çekinmeyin.
Elektronik Sigara Soru

HANGİ PROFİLE GÖRE HANGİ ELEKTRONİK SİGARAYI SEÇMELİYİM?

Web sitemizde yer alan bütün elektronik sigara kitleri tamamen güvenilir ürünlerden oluşturulmuştur ve kullanıcıların beğenisini toplamıştır. Sitemizde yer alan tüm kitleri etkin ve kolay kullanımlarını keşfetmeniz için size tavsiye ediyoruz.

• Eğer ara sıra sigara kullanan biriyseniz (günde 10’dan daha az), veya elektronik sigara sizin sigarayı bırakmanız için bir geçiş ise ve kullanımı kolay, fazla ayar seçeneği olmadan performans gösteren bir ürün arıyorsanız Starter Setler sizin için ideal bir model. Joyetech eGo AIO Serisi, Eleaf iCare Serisi, Joyetech eGo One Serisi.. gibi şarj, likit kapasitesi, renk ve boyutunu inceleyerek en begendiğiniz ürünü seçebilirsiniz.

• Eğer orta derecede sigara kullanan biriyseniz (günde 10-20 arasında) ve kullanımı kolay, iyi bir otonomiye sahip ve sigaranın verdiği hissi kusursuz bir şekilde verebilen bir cihaz arıyorsanız; Starter Setler, Mini Mod Setler veya Standart Mod Setler size yeterli gelecektir.

• Orta üstü derecede veya yoğun olarak sigara kullanan, farklı e-sigara deneyimleri için ayarlamalar yapmak isteyen kişiler için farklı stilleri keşfedebileceğiniz Standart Mod Setleri öneriyoruz.

• Ayrıca yine orta üstü derecede veya yoğun olarak sigara kullanan, yüksek buhar üretimi ve normal bir sigaradan daha fazla bir boğaza vuruş isteyen kullanıcılar için Mega Mod Setleri öneriyoruz.
Elektronik Sigara Soru

ELEKTRONİK SİGARA NASIL ÇALIŞIR?

Elektronik sigara temel olarak bir batarya ve bir atomizerden meydana gelir. Atomizerde hazne kısmı ile birlikte buharlaştırma sistemini oluşturan coil mevcuttur.

• Batarya, elektronik sigarayı kullanabilmeniz için coile gerekli enerjiyi veren unsurdur. Elektronik sigaranızı seçerken iki adet önemli noktayı göz önüne almanız gerekir: batarya otonomisi ve batarya gücü. Daha fazla detay için Elektronik Sigara Batarya Rehberine bakabilirsiniz.
Atomizer kısmı ise hazne, coil (dirençli telden ve pamuktan oluşur) ve ağızlıktan meydana gelir. E-likit haznesine bağlı olan coillerin etrafındaki pamuk e-likidi emer. Cihazın ateşleme tuşuna basıldığında batarya bu dirençli telleri ısıtır ve temas eden e-likidi buharlaştırır. Üretilen buhar ağızlık kısmına kadar gelir ve kullanıcı tarafından çekilir. Haznenin boyutu (e-likit kapasitesi) elektronik sigara seçilirken dikkat edilmesi gereken bir unsurdur. Daha fazla detay için, Atomizer Rehberi ’ne göz atabilirsiniz. Coil tipleri, üretilen buhar miktarını etkiler. Coiller ömrü doldurulduğunda değiştirilmelidir (bir coilin ortalama 15 gün kullanım ömrü vardır)
Elektronik Sigara Soru

NEDEN ELEKTRONİK SİGARAYA GEÇİYORUZ?

Çünkü siz bir sigara içicisisiniz ve bu bağımlılığınızdan kurtulmak istiyorsunuz. Eğer sigara içmiyorsanız, elektronik sigaraya başlamayın.
Elektronik sigara piyasasında Ernst & Young’un yapmış olduğu son çalışmalar, sigara kullanıcılarının birinci motivasyonunun sağlık korunması olduğunu gösteriyor. Elektronik sigara kullananların 51%’i, elektronik sigaranın normal sigaradan daha az zararlı olduğu için kullanıyor. %49’u ise elektronik sigaranın, normal sigara tüketimini azaltmaya yardımcı olduğunu düşünüyor. Ayrıca sigara fiyatları da tütün ürünlerinde yüksek vergilere sahip ülkeler için de önemli bir motivasyon.
Elektronik Sigara Soru

ELEKTRONİK SİGARA TÜTÜN SİGARASINDAN DAHA MI ZARARLI?

Sigaranın tersine, elektronik sigara kullanıldığında zift veya katran gibi zararlı maddeler açığa çıkmaz. Normal sigara ile elektronik sigaranın en büyük farkı, normal sigaranın yanarken oluşturduğu zehirli maddelerdir. İngiltere Kamu Sağlığı kurumuna göre elektronik sigara normal sigaraya kıyasla 95% daha az zararlıdır.
Elektronik Sigara Soru

ELEKTRONİK SİGARA İÇİNDE NE VAR BİLMİYOR MUYUZ?

E-likitlerin içeriğindeki bileşenler ile alakalı olarak bir yanlış kanı mevcuttur. Elektronik sigaranın ne olduğunu ve elektronik sigarada kullanılan likitin nelerden oluştuğunu mükemmel biçimde biliyoruz. Örneğin Fransa’da, e-likitlerin üzerinde bulunan etiketlerin doğru olması gerektiğine dair bir yasa mevcuttur. Üreticilerin ve satıcıların web sitelerinde her ürünün detayı bulunabilir.
Elektronik Sigara Soru

ELEKTRONİK SİGARANIN BENİM SAĞLIĞIM İÇİN AVANTAJI NEDİR?

Elektronik sigaraya başlayan kullanıcının birkaç gün sonra nefesi düzelmeye başlar, tat duyusu iyileşir, iştahı yerine gelir ve derisi daha canlı görünür. Solunum ile ilgili kronik enfeksiyonlar azalır. Ancak hamile kadınların nikotinli e-likitlerden uzak durması gerekir.
Elektronik Sigara Soru

ELEKTRONİK SİGARANIN DİĞER TÜTÜN İKAMELERİNE GÖRE AVANTAJLARI NELERDİR?

Doktorlara ve bağımlılık uzmanlarına göre, sigarayı bıraktırma konusunda elektronik sigara diğer ilaç ikamelerine karşı daha etkilidir. Dahası, elektronik sigaranın kullanımı, alınan nikotinin önemli miktarda azaltılması için bir yol olarak görülmüştür.
Elektronik Sigara Soru

ELEKTRONİK SİGARANIN ÇEVREMDEKİLERE BİR ZARARI VAR MI?

Bu konu günümüzde hala tartışılmakta; yapılan birkaç çalışmaya göre normal sigaranın tersine elektronik sigara kullanımı sırasında nikotinden sadece kullanan kişi etkilenir.
Elektronik Sigara Soru

ELEKTRONİK SİGARA NORMAL SİGARA KULLANIMININ ÖNÜNE GEÇEBİLİR Mİ?

Birçok çalışma, elektronik sigaranın normal sigaraya göre çok daha az risk içerdiğini gösteriyor. Elektronik sigara kullanılırken nikotinin veya diğer zararlı maddelerin açığa çıktığı bir yanma reaksiyonu meydana gelmez. Uzmanlara göre elektronik sigara normal sigaraya göre 95% daha az risk içerir. Elektronik sigara kullanan pek çok insan normal sigarayı kullanmayı azaltmış veya tamamen bırakmıştır.
Elektronik Sigara Soru

BAŞLAMAK İÇİN BİR BOX’A MI İHTİYACIM VAR?

Piyasada çok sayıda küçük box modlar(mini modlar) mevcuttur. Bazıları yeni kullanıcılar için özelleştirilmiştir: Mini Volt, iStick, eVic VTC Mini bunlardan bazılarıdır. Bu box modların kullanımı kolaydır, kullanmak için kullanım kılavuzunu okumaktan başka ekstra bir çaba harcamanıza gerek yoktur. Örneğin iStick Pico için bir çift batarya ile birlikte bir şarj cihazı almanız kullanışlı olabilir. Mini boxlar genellikle daha gelişmiş moda geçmek isteyen kullanıcılar için ikinci adım olarak satın alınır. Örneğin, mini box mod ile çıkış gücü kullanıcıların isteğine göre ayarlanabilir.
Elektronik Sigara Soru

NEDEN “BÜYÜK - MEGA” ELEKTRONİK SİGARALAR VAR?

Neden Büyük-Mega Mod elektronik sigaralar var sorusunun cevabı ise daha uzun süre kullanılabilmesi için önemli derecede yüksek batarya otonomisine sahip ve daha fazla buhar üretmek için gücü artırabildiğiniz mega modlar mevcuttur. Bu modlar yeni başlayanlara önerilmez, çünkü coillerin ve bataryaların kullanımı için bilgi sahibi olunması gerekir.
Elektronik Sigara Soru

YENİ BAŞLADIM VE YÜKSEK MİKTARDA BUHAR ÜRETMEK İSTİYORUM, HANGİ ELEKTRONİK SİGARAYI KULLANMALIYIM?

Yeni başladınız ancak daha fazla buhar üretmek için hangi elektronik sigarayı kullanmanız gerektiğini bilmek istiyorsunuz. Size ortalama 70W güç çıkışına sahip bir box mod, iyi hava akımı sistemine sahip bir atomizer ve 0.5ohm dirence sahip coil öneriyoruz. Bitkisel gliserin (VG) oranı yüksek olan bir likit ile (VG > 50%) birlikte aradığınız buharı üretebileceksiniz.
Elektronik Sigara Soru

ELEKTRONİK SİGARA TÜTÜN SİGARASINDAN DAHA MI PAHALI?

Bu cevap elektronik sigaranızı ne sıklıkla kullandığınıza bağlı olarak değişir. Elektronik sigara aldıktan sonra kullanacağınız likitleri ve coilleri de hesaba katmalısınız. Kullandığınız likit miktarı ve coil sayısı elektronik sigaranızı ne sıklıkla kullandığınız ile ilişkilidir. Eğer e-likit tüketiminiz fazla ise (günde yaklaşık 10ml) kendi likidinizi kendiniz üretmeniz de seçenekler arasındadır. Bu işlemi DIY (Do It Yourself - Kendin Yap) olarak adlandırıyoruz, bu işlemin maliyeti daha azdır ve yapımı da oldukça basittir. Ayrıca kendi coilinizi kendiniz de kurabilirsiniz. Bu da ekonominize yardımcı olabilir, ancak bu işlemler için bazı teknik bilgileri öğrenmeniz gerekmektedir. Sonuç olarak elektronik sigara normal sigaradan daha karlıdır.

Yorumlar (25)

 • Merhabalar, yurtdışında yaşıyorum evic vtwo mini aldım. Aldığım dükkandaki satıcı ingilizce bilmiyordu ve bana 3 mg lık bir likit verdi. Bunu kullandığımda yoğun bir yanık tadı aldım ve şu an ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Daha sonra farklı 0. 3 mg likit denedim ama yine aynı olay devam etti. Yardımcı olursanız çok sevineceğim.

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Yanık tadı alıyorsanız sorun coilde dir Coilinizi değiştiriniz.

 • Merhaba ben revengere mtl. Rta atomizer takıp içiçem bunun için hangi hazır sarılı telleri önerirsiniz vede pamuk?

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Mtl içim için tel almadan önce kullananlar dan öneri almanız veya araştırıp almanızı tavsiye ederiz tel sarım ve sarımlı tel kullanıp denemediğimiz için bu konuda öneride bulunmamız yanlış olur.

 • Merhaba, elektronik sigaranın pamuğunu değiştireceğim. Bu pamuk özel mi, evde kullanılan pamuk ile değişim olur mu teşekkürler

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Merhaba elektronik sigaraların performasına yönelik pamukları kullanmanızı tercşh ederiz. Şuradan atın alabilirsiniz. //www.elektroniksigaravip1.com/urunler/pamuk.html

 • Teşekkür ederim

 • Merhabalar

  normal şartlarda günde 20 adet sigara içen ben 3 haftadır justfog q16 kullanıyorum. Sigaradan tiksinmeye başladım. 3mg nikotinli likit kullanıyorum. Boğaz tokluğu ve buhar eksikliği çekiyorum. Zelos tavisiyesi aldım. Ve ayrıca nikotini 0,6 mg ye çıkarmam gerektiğini söylediler. Doğru mudur? Zelos görüntü güzel , kullananlar olarak tavsiye edermisiniz. Hem zelos hem 6 mg?

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Merhaba boğaz vurgusu almak istiyorsanız mtl adı verilen sigara için atomizer tercih etmelisiniz. Bunun dışında atomizerin hava kanalını çok az acıp sıkı içim yapmalısınız. Drip tip ağızlık değişimine gidip uzun ince ağızlıklar tercih etmelisiniz. Pg oranı fazla likitleri tercih etmelisiniz. Son olarak miligram arttırmada yapabilirsiniz ancak ilk önce ilk önce 3 öneriyi gerçekleştiriniz. Buharı arttırmak istiyorsanız boğaz vurumunu yapamazsınız. Çünkü mtl-sigara içim atomizerlerde buhar az çıkar.

 • Sony vtc 5 pil imin + kısmında ufak bi kopuk var kaplaması da sıkıntı olur mu

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Kopuk varsa farklı yerlere temas ederek patlama riski yaratabilir yeni pil almanızı tavsiye ederiz.

 • Smok al85 içindeki coil t8 0. 15 [50-110w] cihazımı 65 wat ta kullanıyorum. Volt degeri kaç olması gerekiyor. Birde bu coil benim cihaza uygun mu

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Smok al85 modellerine baby coiller uygun başında baby t8 vb. yazar coil üzerindeki yazan w değerinde kullanabilirsiniz.

 • Bi gunde kac ml likit tuketiriz

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Bunun herhangi bir sınırı yoktur vücudunuzun almak istediği nikotin miktarına göre bu ml seviyesi değişir. Günde kaç adet sigara içiyordunuz? örneğin günde 20 adet sigara içtiğinizi düşünelim ve bu sigaranın paket üzerinde yazan mg seviyesinin 0,6 mg oldugunu varsayalım. Siz sigara içerken günde  20x0,6 mg = 12 mg nikotin tüketiyordunuz. E-sigarada başlangıcta aynı seviyeden başlayarak yoksunluk duygusu yaşamadan nikotin seviyesini yavaşça düşürmelisiniz. Bunun için tanknız boyutu önemlidir. Örnek olarak 2 ml bir tank kullanıyorsanız  2ml x 6mg =12 mg kullanabilrisiniz. Tabiki 6 mg sert geliyorsa bu seferde 2 ml + 2ml olmak üzere 4ml x 3mg= 12 mg kullanabilirsiniz. Yani ilk seferde tek tank dolumu yaparken ikincisinde mg yi düşürerek iki kez tank dolumu yapabilirsiniz gün içerisinde. Bol buharlı günler.

 • Merhaba bende vaporesso revenger var 2aydır sorunsuz bir sekilde kullanirken internetten yeni likit siparisi verdim gelen likiti koymak icin coili sicak suda bekletip temizledim sonra 2saat kaloriferin ustunde bekledi fon makinesiyle de guzelce kuruttum coili likitle islattim sonra coili takip likiti doldurup 30dk kadar bekledikten sonra dumanlamaya calistigimda cok kotu bir yanik tadi geldi bunun yanisira hic duman cikmadi o coili cikarip yaninda verilen 2hazneli diger coili taktim(hic kullanmamistim) bu sefer baska bir likitle onu da islatip likiti koyup yarim saat kadar bekledikten sonra ayni sekilde yine yanik tadi aldim sizce ne yapmaliyim bu durum cok sinirimi bozuyor

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Cihaz mod ayarlarında herhangi bir problem olabilir, öncelikle onu kontrol edin. Kullandığınız likitin Türkiye de sahteleri mevcut, aldığınız ürünün orjinal olduğundan veya fabrikasyon hatası olmadığından emin olun, likite benzeyen buharlaşmayan başka bir sıvı olabilir. Mod ayarlarını kontrol edip likitinizi değiştirip tekrar deneyin.

 • Merhaba bende istick pico modeli var 4-5 aylık bir cihaz. Elektronik sigaryayı bir süre kullanmadığım zaman çektikten sonra boğazımı çok yakıyor sonra geri düzeliyor ve sızdırma sorunu var tankta çatlak vs gözükmüyor sizce bu sorunların nedeni nedir yardımcı olursanız sevinirim.

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Sızdırmayı coilden yapar yada atomizer arızalı ise ondan yapar coili değiştirip deneyin büyük ihtimal sorun düzelir.

 • 0 nikotin kullansam buhara bir etkisi olur mu

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Buhara etkisi olmaz, boğaz vurumu ve aldığınız nikotin etkisi azalır.

YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.