Yükleniyor..
Menü

E-Likit Doldurulabilen Elektronik Sigara Kullanımı

Elektronik sigara bireylerin tütün mamullerine olan bağımlılıklarını azaltabilmek ve tümü ile vazgeçebilmelerini sağlamak amacı ile uzmanlar tarafından geliştirilen tütünden çıkan zehirli duman yerine buhar çıkaran bir elektronik cihazdır.

Elektronik Sigara Hakkında

Tütün mamulü olan sigara bağımlısı kişilerin sigarayı bırakmaya karar verdikten sonraki dönemde zorlandıkları için sigarayı bırakamadıkları görülmektedir. Günümüz teknolojisi ile yapılan araştırmalar sonucunda duman yerine buhar oluşturan ve kullanıcı tarafından içine çeşitli maddeler konulabilen bir cihaz geliştirildi. Bu cihaz normal sigarada bulunan zararlı kanserojen maddeleri içermediği için normal sigara kadar zararlı değildir. Ayrıca sigara içiyormuş hissi uyandırdığı için kullanan kişileri tütün sigarasından uzak tuttukları için zararlı madde kullanımını da azaltmaktadır. Cepte taşınabildiği için oldukça pratiklerdir, sigara içilemeyen çoğu bölümde elektronik sigara kullanmanız da herhangi bir sakınca yoktur. Elektronik sigara kullanılan bölümlerde bulunan pasif içiciler kötü etkilenmeyeceklerdir. Çünkü dışarıya duman değil buhar verirler.

E-likit Nedir?

Likit elektronik sigara içerisine doldurulan bir dolum sıvısıdır. Dilerseniz farklı aromalarda da tercih edilebilir.

Likit mg; elektronik sigara içerisine doldurabileceğiniz dolum sıvısını tercih ettikten sonra üzerinde bulunan ilaçlardakine benzeyen sertlik ve yoğunlukta ayarlanabilen dozaj seviyesidir. Eğer tercih edilir ise ayarlanabilir dozu ile gerçek sigara tadı alınabilir. Ancak daha sonra giderek düşük dozajlar tercih edilerek sonunda sıfır nikotinli bir dolum sıvısı kullanmak en doğru kullanım olacaktır.

Likit Ml; mililitre bir sıvı ölçü birimidir ve günlük hayatımızdaki sıvıları ölçmemize yarayan ölçü ile aynıdır örneğin bir litre su gibi. Orijinal Dekang likitler yalnızca 10 ml ölçek olarak üretilmektedirler ve sadece 10 ml olarak satılmaktadırlar.

E-likit Kullanılan Sigaranın Bakımı

Düzenli olarak kullanılan elektronik sigaraların düzenli olarak temizliğinin de yapılması gerekmektedir. Elektronik sigaranın içerisinde kalan likit kalıntılarını kuru pamuklu çubuk ile temizlemeniz mümkündür veya alkole bandırarak pamuklu çubuk ile temizlemeniz mümkündür. Bilinçsiz ve aşırı kullanımı sonucundan nikotinden kaynaklanan insan bünyesine zararlı maddelerin fazla alınması son derece zararlıdır. Ancak nikotin içermediği sürece kanıtlanmış herhangi bir zararı yoktur.

Sigarayı Bırakmak

Sigara insan sağlığı üzerinde oluşturduğu olumsuz etkiler dolayısı ile çağımızın vebası haline gelmiştir. Kullanıldığı süreç içinde kullanıcısına olduğu kadar çevreye de zarar veren sigaradan kurtulmak çok önemli olup, sigarayı bırakmanın faydaları saymak ile bitmeyecek kadar çoktur.

Sigarayı Bırakma Yöntemleri

İnsan sağlığına olan zararı ile bilinen sigaradan kurtulmak için pek çok farklı yöntem bulunmaktadır. Ancak sigarayı bırakma yöntemleri arasında en etkili olanı elektronik sigara kullanımıdır. Elektronik sigara pil, kartuş ve atomizer olmak üzere üç bölümden oluşur. Elektronik sigaranın çalışma şekli nargile ile benzerlik gösterir. Ancak nargileden farklı olarak elektronik sigarada buhar oluşumu köz ile değil pil ile sağlanır. Atomizer pilden aldığı enerji ile likidi ısıtarak buhar oluşumu sağlar. Kartuş ise atomizerdeki likid devamlılığını sağlamaktadır.

Sigarayı Bırakmak İstiyorum Diyorsanız

Sigara bırakma süreci oldukça zorlu olsa da en önemli adım sigarayı bırakmak istiyorum deyip, buna karar vermektir. Elektronik sigara sayesinde sigara bırakma sürecini daha kolay hale getirmek oldukça kolay olacaktır. Çünkü elektronik sigara likidinin içinde bulunan sıvı nikotin, gliserin ve gıda aroması birleşimi ısınıp buharlaşarak sigara içimine benzeyen bir tat alma ve koku sağladığı için sigara eksikliği etmezsiniz. Bunun yanı sıra elektronik sigara likidinde sigarada olduğu gibi zararlı ve kimyasal madde olmayışı da sizin ve çevrenizin sağlığını korumada oldukça yarar sağlar.

Elektronik Sigaranın Avantajları

Elektronik sigara modelleri , sigara bırakmada oldukça etkili olduğu gibi likidi içeriği dolayısı ile dışarıya duman değil su buharı verdiği için kullanıcının etrafındaki kişilerin pasif içicilikten kaynaklı sağlık sorunları yaşamasını da engeller. Kapalı olan her alanda içilebilir özelliği bulunmakta olup sigara olduğu gibi kötü kokuya neden olmaz. Aynı zamanda elektronik sigaranın yangı çıkarma olasılığı normal sigaraya oran ile daha düşük bir ihtimaldir. Ayrıca ek ve dişlerde sararmalara yol açmadığı gibi maliyet açısından oldukça karlıdır. Sonuç olarak bit yıllık sigara giderinin hesaplanması sonucunda elektronik sigara fiyatları oldukça makul fiyatlara denk gelmektedir. Bu sayede elektronik sigara ile sağlığınızı korumanın yanı sıra bütçenizi de korursunuz.


Ek Resimler

Bu içerik 28.06.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 3361 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler